Твердопаливний котел KRAFT
серія F, моделі 20-97 кВт
Пелетний котел KRAFT серії F - це котел з автоматичною подачею палива, який працює на пеллетах будь-якої якості. Їх відмінна риса в тому, що вони максимально автоматизовані і не потребують частого обслуговування.
І хоча пелет є основним паливом для цього агрегату, його також можна топити і дровами, і брикетом або вугіллям. Така можливість надана для випадків, коли, наприклад, немає пелети або відсутня електроенергія, і пальник не може працювати. Для роботи на дровах досить встановити в топці чавунні колосники, які спираються на спеціально уварені труби. І на них вже розводити вогонь і топити дровами або вугіллям в ручному режимі.
Пелетні котли KRAFT серії F будуються на базі моделі KRAFT L які відрізняються своїм збільшеним теплообмінником. Спалювання палива відбувається в пальнику факельного типу. Він може бути, як українського, так і польського виробництва (на вибір замовника).
У комплект поставки входить:
Безпосередньо котел;
Сривной клапан - захист від закипання;
Факельний пелетний пальник;
Контролер управління;
Шнек подачі пального з гнучким шлангом, що з'єднує його з пальником;
Паливний бункер;
Регульовані ніжки;
Пристосування для обслуговування (чищення) котла;
Інструкція з експлуатації.
Застосування подачі палива через гнучкий шланг добре тим, що він забезпечує пожежну безпеку котла. Справа в тому, що спочатку пальне піднімається безосевим шнеком вгору, а потім вільно падає по шлангу в пальник. А оскільки шланг зроблений з бистроплавкого матеріалу, то в разі загоряння пального на вході в пальник, він просто розплавиться, і вогонь не піде в бункер.
Безосевой шнековий механізм гарний ще й тим, що в разі потрапляння сторонніх предметів в паливо (що буває нерідко), вони спокійно подаються шнеком в пристрій спалювання. Найчастіше такими предметами можуть бути тріски, обрізки деревини, болти або гайки. У випадку з традиційним шнеком, що має вісь, такі предмети викликають його заклинювання. Безосевой шнек до цього не схильний. У разі потрапляння стороннього тіла в шнек разом з паливом, воно безперешкодно піднімається по ньому і падає в пальник. А вже звідти виштовхується рухливими колосниками в топку і падає в зольний ящик.
Обслуговування пеллетного котла полягає в тому, що в бункер необхідно періодично завантажувати паливо (1 раз в декілька днів) і видаляти золу - приблизно 1 раз в два тижні. Теплообмінник котла чиститься в міру забруднення, зазвичай це ті ж 2 тижні.