Топка котла брикетами займає не останнє місце в рейтингу отримання теплової енергії для опалення власного житла. Даний вид твердого палива може виготовлятися з різних відходів харчової та деревообробної галузі - застосовуються насіння, тирса, лушпиння із зернових культур та інших рослин, солома, торф.
Брикети для котлів в ході виготовлення піддаються сильній пресуванні і процесу сушіння. Відмітна особливість такого типу палива - безпечна експлуатація, що виключає шкоду здоров'ю людини, тому що для виробництва не застосовуються хімічні речовини і сполуки.
Всі запропоновані брикети для твердопаливних котлів відрізняються один від одного щільністю і формою виконання. Відзначимо, що ці фактори не мають жодного впливу на показник тепловіддачі.
До переваг такого палива потрібно віднести:
- Низький показник вологості і велика щільність матеріалу - гарантія отримання високої тепловіддачі.
- Тривалий час горіння - в більшості випадків горить до 4 годин.
- Величезна кількість генерованого тепла.
- Відсутність іскор і "не стріляє" в процесі згоряння.
- Виділяє мінімальну кількість диму.
Мінуси брикети також мають - низька опірність механічній дії (можуть втратити форму при ударі і т.д.), довго розпалюються, вбирають вологу (потрібно сухе приміщення для зберігання).
Як топити брикетами:
Процес їх використання не вимагає особливих навичок з боку користувача - досить закласти потрібну кількість брикетів. Відзначимо, що брикети залишають після себе велику кількість золи, що потрібно враховувати (потрібно своєчасна чистка камери згоряння). При зберіганні брикетів, потрібно подбати про наявність сухого приміщення, тому що волога негативно позначається на цілісності форми брикету. Використовуючи деревні брикети, можна бути впевненим у безпечному горінні і відсутності хімії у складі.